Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Pravidelné zájmové činnosti ŠD

Vážení rodiče, a milé děti,

v letošním roce budeme opět v rámci školní družiny pořádat pravidelnou zájmovou činnost. Tyto „kroužky“ budou organizovány pro všechny děti zapsané do školní družiny. Jediné, co pro účast na kroužku musíte udělat je vyplnit tento formulář: Přihláška na kroužek školní družiny, ke stažení ZDE. K účasti vašeho dítka je třeba mít zaplacenou školní družinu na aktuální měsíc, není třeba hradit žádné další poplatky.

Informaci ohledně začátku kroužků vám podá vychovatel, začínat budeme v říjnu.

Pozor, zájmové činnosti jsou kapacitně omezeny, proto prosím neváhejte s přihlášením!

Níže je rozpis jednotlivých zájmových činností v jednotlivých dnech. Jejich popis najdete pod tabulkou.

DenZájmová činnostČas
PondělíRelaxační cvičení s hudbou pro PT, 1. a 2. ročníky(se Simčou)15:30 – 16:30
Chovatelství (s Lůcou)15:30 – 16:30
Kruhový trénink (s Luckou)15:30 – 16:15
ÚterýDeskové hry (s Pavlem)15:30 – 16:30
Korálky a drátky (s Elenou)15:30 – 16:30
Tanec (s Verčou)15:30 – 16:30
StředaMalý turista (s Luckou)13:30 – 17:30
Gymnastika (s Kačkou)15:15 – 16:15
ČtvrtekSportovní hry (s Markem)15:15 – 16:15
Relaxační cvičení s hudbou pro 3., 4. a 5. ročníky(s Ivanou)15:15 – 16:15
Zálesák (se Šárkou)15:30 – 16:30
Španělština (s Míšou)15:30 – 16:30

Relaxační cvičení s hudbou pro PT, 1. a 2. ročníky vede vychovatelka Simona Prosecká, velká milovnice jógy. Po náročném školním dnu se zde děti trochu protáhnou a zároveň si odpočinou. Protáhnou si všechny ztuhlé svaly, a to zábavnou a hravou formou. Naučí se ale také pořádně si „oddychnout“, práce s dechem jim může pomoci se více protáhnout ale zároveň se uvolnit.

Chovatelství je zájmová činnost vedená vychovatelkou Lucií Kroupovou, která je úspěšnou chovatelkou drobných savců, ale hlavně fanynkou všeho živého. Chovatelství je určeno pro všechny, kteří mají doma zvířecího kamaráda nebo jsou jen milovníci všeho živého a chtějí se o zvířectvu dozvědět více. Společně se seznámíme s chovem tradičních i méně tradičních domácích mazlíčků, představíme si svoje zvířecí kamarády a také se seznámíme s novými zvířecími kamarády, kteří nám budou dělat radost přímo ve škole.

Kruhový trénink pro děti je vedený studentkou pedagogiky volného času, Luckou Škrabalovou. Ta od roku 2006, od kdy se volnočasovým aktivitám zabývá, absolvovala řadu kurzů. Na děti zde čeká sportovní lekce, při které si pořádně zacvičí. Nebude ale chybět dobrá nálada a zábava.

Deskové hry pod vedením vychovatele Pavla Majtáně je činnost, kde si děti zahrají osvědčené a oblíbené deskové hry, jako Carcassone, Gizmos, Pikantní kočky, Hlavně Klid, Metro, Bang! Nebo Hravá Kráva. Později si zkusí složitější kooperační deskovky typu Boj o Bradavice, Temné Znamení nebo Robinson Crusoe. Pokud se dětem bude dařit, vyzkouší si i kampaňové hry.

Korálky a drátky jsou vedené naší kreativní duší Elenou Masarykovou. Společně se zde naučíme základní i pokročilejší techniky výroby ozdob a předmětů z drátků a korálků.

Taneční škola je vedená Veronikou Růžičkovou, která více než 7 let vyučuje tanec v taneční škole Roxton v Neratovicích. Jejím hlavním zaměřením je Street Dance, takže se zde budou děti věnovat převážně různým odvětvím Hip Hopu. Dostane se ale samozřejmě i na další taneční styly a děti se naučí různé choreografie.

Malý turista je kroužek vedený Luckou Škrabalovou, která se organizaci volnočasových aktivit věnuje už od roku 2006. Je určen pro všechny děti, které jsou akční, mají rády změny a nebojí se chodit, cestovat a zažívat nová dobrodružství. Některé akce v rámci kroužku budou otevřeny i nepřihlášeným zájemcům. O těchto akcích budou rodiče předem informováni.

Gymnastika je vedena Kateřinou Zavadilovou, která se 9 let věnovala sportovní gymnastice a účastnila se řady závodů a soustředění. Děti tu čeká nejen protahování a posilování svalů, ale i spousta zábavy a akčních her a samozřejmě základy sportovní gymnastiky včetně nových cviků, skoků a jiných gymnastických prvků.

Sportovní hry vede absolvent fakulty tělovýchovy a sportu Marek Mandát, který může dětem nabídnout velké nadšení pro sport. Kroužek sportovních her bude dbát na obměňování a nauku jednotlivých her, ať už tradičních či netradičních. Pro účast na kroužku není třeba, aby dítě bylo fyzicky zdatné a předvádělo vrcholové výkony, protože se sem děti jdou bavit a ukázat si, jak je sport zábavný.

Relaxační cvičení s hudbou pro 3., 4. a 5. ročníky vede vychovatelka Ivana Glasová. Děti se budou učit jednoduché rytmické sestavy na moderní hudbu, budou dělat lehké posilování, hrát hry a poté 10-15 minut řízeně relaxovat. Cílem této činnosti je fyzické i psychické uvolnění dětí, uvědomění si vlastního těla, posílení svalů, předcházení bolestem zad, a hlavně dobrá nálada.

Zálesák je činnost vedená vychovatelkou Šárkou Martinkovou, která už několik let jezdí jako vedoucí na dětské tábory a podobné akce zaměřené na pobyt venku. Ve svém volném čase se také věnuje nejrůznějším outdoorovým aktivitám. Zálesák je určený pro všechny děti, které mají rády přírodu a pobyt v ní. Společně zde budou objevovat skryté krásy přírody, věnovat se tomu, co v přírodě roste a žije a také si poví, jak se k přírodě chovat, jak ji chránit a pečovat o ní nebo se naučí základní tábornické dovednosti.

Španělština pro úplné začátečníky je vedena Michaelou Pracnovou. Michaelu španělština uchvátila před několika lety při návštěvě Španělska. Od té doby ji studuje a ráda by své poznatky zábavnou formou různých aktivit a her předala dětem. Ty si tak při této zájmové činnosti osvojí základní španělská slovíčka a fráze.

Těšíme se na Vás!! 😊

Tým ŠD