Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Zájmové činnosti ŠD

Milí rodiče,

v letošním roce budeme opět v rámci školní družiny pořádat pravidelnou zájmovou činnost. Tyto „kroužky“ budou organizovány pro všechny děti zapsané do školní družiny. Jediné, co pro účast na kroužku musíte udělat je vyplnit tento formulář: Přihláška na kroužek školní družiny, ke stažení ZDE. K účasti vašeho dítka je třeba mít zaplacenou školní družinu na aktuální měsíc, není třeba hradit žádné další poplatky.

Info k začátku kroužků vám podá vychovatel, začínáme během září, v případě některých až od listopadu.

Pozor, zájmové činnosti jsou kapacitně omezeny, proto prosím neváhejte s přihlášením!

Níže je rozpis jednotlivých zájmových činností v jednotlivých dnech, co která ukrývá najdete pod tabulkou.

Den

Zájmová činnost

Čas

Pondělí

„Zálesák“ se Šárkou

15:30 – 16:30

 

„Chovatelství“ s Luckou

15:30 – 16:30

 

 

 

Středa

„Korálky a drátky“ s Elenou

14:30 – 15:30

 

„Gymnastika“ s Katkou

15:30 – 16:30

 

„Logické hry“ s Pavlem

15:30 – 16:30

Čtvrtek

„Sportovní hry“ s Markem

15:15 – 16:15

 

„Hravá španělština“ se Simonou

15:30 – 16:30

Pátek

„Aerobik s relaxací“ s Ivanou

15:30 – 16:30

Zálesák je činnost vedená vychovatelkou Šárkou Martinkovou, která už několik let jezdí jako vedoucí na dětské tábory a podobné akce zaměřené na pobyt venku. Ve svém volném čase se také věnuje nejrůznějším outdoorovým aktivitám. Zálesák je určený pro všechny děti, které mají rády přírodu a pobyt v ní. Společně zde budou objevovat skryté krásy přírody, věnovat se tomu, co v přírodě roste a žije a také si poví, jak se k přírodě chovat, jak ji chránit a pečovat o ní nebo se naučí základní tábornické dovednosti.

Chovatelství je zájmová činnost vedená vychovatelkou Lucií Kroupovou, která je úspěšnou chovatelkou drobných savců, ale hlavně fanynkou všeho živého. Chovatelství je určeno pro všechny, kteří mají doma zvířecího kamaráda nebo jsou jen milovníci všeho živého a chtějí se o zvířectvu dozvědět více. Společně se seznámíme s chovem tradičních i méně tradičních domácích mazlíčků, představíme si svoje zvířecí kamarády a také se seznámíme s novými zvířecími kamarády, kteří nám budou dělat radost přímo ve škole.

Korálky a drátky budou vedené naší kreativní duší Elenou Masarykovou. Společně se zde naučíme základní i pokročilejší techniky výroby ozdob a předmětů z drátků a korálků.

Sboreček je veden vychovatelkou Danielou Lehotaiovou, která 10 let navštěvovala ZUŠ, kde docházela na hodiny nauky, pěveckého sboru, sólového zpěvu a klavíru. Obsahem sborečku bude kromě zpěvu lidových i moderních písní také hlasová výchova, poslech hudebních nástrojů a klasické hudby tak, aby děti získaly všeobecný přehled v hudební oblasti.

Gymnastika bude od listopadu vedena Kateřinou Zavadilovou, která se 9 let věnovala sportovní gymnastice a účastnila se řady závodů a soustředění. Děti tu čeká nejen protahování a posilování svalů, ale i spousta zábavy a akčních her a samozřejmě základy sportovní gymnastiky včetně nových cviků, skoků a jiných gymnastických prvků.

Logické hry pod vedením studenta matematiky Pavla Majtáně je činnost, kde budou děti plnit logické hádanky, šifry a budou hrát matematické a logické hry, šachy a další.

Sportovní hry povede absolvent fakulty tělovýchovy a sportu Marek Mandát, který může dětem nabídnout velké nadšení pro sport. Kroužek sportovních her bude dbát na obměňování a nauku jednotlivých her ať už tradičních (fotbal, basketbal, volejbal, házená…) či netradičních (frisbee, florbal, ringo…). Pro účast na kroužku není třeba, aby dítě bylo fyzicky zdatné a předvádělo vrcholové výkony, protože se sem děti jdou bavit a ukázat si jak je sport zábavný.

Hravá španělština je vedena vychovatelkou s bohatou zkušeností výuky cizích jazyků a velkou láskou ke španělštině, Simonou Proseckou. Děti se zde naučí základní slovíčka a fráze ze španělštiny a také si vyrobí portfolio her a pomůcek na procvičování naučených frází a pomůcek.

Aerobik s relaxací povede od listopadu Ivana Glasová. Děti se budou učit jednoduché rytmické sestavy na moderní hudbu, budou dělat lehké posilování, hrát hry a poté 10-15 minut řízeně relaxovat. Cílem této činnosti je fyzické i psychické uvolnění dětí, uvědomění si vlastního těla, posílení svalů, předcházení bolestem zad a hlavně dobrá nálada.

Těšíme se na Vás!! 😊

Tým ŠD