Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Aktuality

Nezapomeňte sledovat sekci „Činnosti ŠD“, kde najdete články z proběhlých akcí a z kroužků

Přihláška do školní družiny pro rok 2023/2024 ke stažení ZDE. Vyplněnou přihlášku můžete poslat oskenovanou e-mailem na horakovab@korunka.org nebo vytištěnou vložit do schránky školy ve vchodu z ul. Sládkova

Milí rodiče,

v letošním roce budeme opět v rámci školní družiny pořádat pravidelnou zájmovou činnost. Tyto „kroužky“ budou organizovány pro všechny děti zapsané do školní družiny. Jediné, co pro účast na kroužku musíte udělat je vyplnit tento formulář: Přihláška na kroužek školní družiny, ke stažení ZDE. K účasti vašeho dítka je třeba mít zaplacenou školní družinu na aktuální měsíc, není třeba hradit žádné další poplatky (kromě Malého turisty).

Informaci ohledně začátku kroužků vám podá vychovatel, začínat budeme v říjnu.

Pozor, zájmové činnosti jsou kapacitně omezeny, proto prosím neváhejte s přihlášením!

Níže je rozpis jednotlivých zájmových činností v jednotlivých dnech pro školní rok 2023/2024. Jejich popis najdete pod tabulkou.

Zájmové činnosti pro školní rok 2024/2025 budou uveřejněny během září.

DenZájmová činnostČas
PondělíRelaxační cvičení s hudbou pro PT, 1. a 2. ročníky(se Simčou)15:15 – 16:15
Chovatelství (s Lůcou)15:30 – 16:30
Španělština (s Míšou)15:30 – 16:30
Kruhový trénink (s Luckou)15:30 – 16:30
ÚterýDeskové hry (s Pavlem)15:30 – 16:30
Korálky a drátky (s Elenou)15:30 – 16:30
Tanec (s Verčou)15:30 – 16:30
StředaMalý turista (s Luckou)13:30 – 17:30
Gymnastika (s Kačkou)15:15 – 16:15
ČtvrtekSportovní hry (s Markem)15:15 – 16:15
Relaxační cvičení s hudbou pro 3., 4. a 5. ročníky(s Ivanou)15:15 – 16:15
Zálesák (se Šárkou)15:30 – 16:30

Relaxační cvičení s hudbou pro PT, 1. a 2. ročníky vede vychovatelka Simona Prosecká, velká milovnice jógy. Po náročném školním dnu se zde děti se trochu protáhnou a zároveň si odpočinou. Protáhnou si všechny ztuhlé svaly, a to zábavnou a hravou formou. Naučí se ale také pořádně si „oddychnout“, práce s dechem jim může pomoci se více protáhnout ale zároveň se uvolnit.

Chovatelství je zájmová činnost vedená vychovatelkou Lucií Kroupovou, která je úspěšnou chovatelkou drobných savců, ale hlavně fanynkou všeho živého. Chovatelství je určeno pro všechny, kteří mají doma zvířecího kamaráda nebo jsou jen milovníci všeho živého a chtějí se o zvířectvu dozvědět více. Společně se seznámíme s chovem tradičních i méně tradičních domácích mazlíčků, představíme si svoje zvířecí kamarády a také se seznámíme s novými zvířecími kamarády, kteří nám budou dělat radost přímo ve škole.

Španělština pro úplné začátečníky je vedena Michaelou Pracnovou. Michaelu španělština uchvátila před několika lety při návštěvě Španělska. Od té doby ji studuje a ráda by své poznatky zábavnou formou různých aktivit a her předala dětem. Ty si tak při této zájmové činnosti osvojí základní španělská slovíčka a fráze.

Kruhový trénink pro děti je vedený studentkou pedagogiky volného času, Luckou Škrabalovou. Ta od roku 2006, od kdy se volnočasovým aktivitám zabývá, absolvovala řadu kurzů. Na děti zde čeká sportovní lekce, při které si pořádně zacvičí. Nebude ale chybět dobrá nálada a zábava.

Deskové hry pod vedením vychovatele Pavla Majtáně je činnost, kde si děti zahrají osvědčené a oblíbené deskové hry, jako Carcassone, Gizmos, Pikantní kočky, Hlavně Klid, Metro, Bang! Nebo Hravá Kráva. Později si zkusí složitější kooperační deskovky typu Boj o Bradavice, Temné Znamení nebo Robinson Crusoe. Pokud se dětem bude dařit, vyzkouší si i kampaňové hry.

Korálky a drátky jsou vedené naší kreativní duší Elenou Masarykovou. Společně se zde naučíme základní i pokročilejší techniky výroby ozdob a předmětů z drátků a korálků.

Taneční škola je vedená Veronikou Růžičkovou, která více než 7 let vyučuje tanec v taneční škole Roxton v Neratovicích. Jejím hlavním zaměřením je Street Dance, takže se zde budou děti věnovat převážně různým odvětvím Hip Hopu. Dostane se ale samozřejmě i na další taneční styly a děti se naučí různé choreografie.

Malý turista je kroužek vedený Luckou Škrabalovou, která se organizaci volnočasových aktivit věnuje už od roku 2006. Je určen pro všechny děti, které jsou akční, mají rády změny a nebojí se chodit, cestovat a zažívat nová dobrodružství. Tento kroužek je zpoplatněn částkou 500,- Kč na pololetí. V této částce jsou zahrnuty vstupy na různé aktivity. Některé akce v rámci kroužku budou otevřeny i nepřihlášeným zájemcům. Tyto akce budou i s potřebnými informacemi zveřejněny na stránkách školy.

Gymnastika je vedena Kateřinou Zavadilovou, která se 9 let věnovala sportovní gymnastice a účastnila se řady závodů a soustředění. Děti tu čeká nejen protahování a posilování svalů, ale i spousta zábavy a akčních her a samozřejmě základy sportovní gymnastiky včetně nových cviků, skoků a jiných gymnastických prvků.

Sportovní hry vede absolvent fakulty tělovýchovy a sportu Marek Mandát, který může dětem nabídnout velké nadšení pro sport. Kroužek sportovních her bude dbát na obměňování a nauku jednotlivých her, ať už tradičních či netradičních. Pro účast na kroužku není třeba, aby dítě bylo fyzicky zdatné a předvádělo vrcholové výkony, protože se sem děti jdou bavit a ukázat si, jak je sport zábavný.

Relaxační cvičení s hudbou pro 3., 4. a 5. ročníky vede vychovatelka Ivana Glasová. Děti se budou učit jednoduché rytmické sestavy na moderní hudbu, budou dělat lehké posilování, hrát hry a poté 10-15 minut řízeně relaxovat. Cílem této činnosti je fyzické i psychické uvolnění dětí, uvědomění si vlastního těla, posílení svalů, předcházení bolestem zad, a hlavně dobrá nálada.

Zálesák je činnost vedená vychovatelkou Šárkou Martinkovou, která už několik let jezdí jako vedoucí na dětské tábory a podobné akce zaměřené na pobyt venku. Ve svém volném čase se také věnuje nejrůznějším outdoorovým aktivitám. Zálesák je určený pro všechny děti, které mají rády přírodu a pobyt v ní. Společně zde budou objevovat skryté krásy přírody, věnovat se tomu, co v přírodě roste a žije a také si poví, jak se k přírodě chovat, jak ji chránit a pečovat o ní nebo se naučí základní tábornické dovednosti.

Těšíme se na Vás!! 😊

Tým ŠD

Školní družina 2024/2025

Vážení rodiče,

Provoz školní družiny je ráno od 6:30 do 8:00, poté po vyučování do 18:00.

Vyzvedávání žáků probíhá v předem stanovaných časech, kdy rodiče počkají na děti u vchodu z ul. Sládkova. Vyzvedávání je možné:

  • po vyučování
  • po obědě (čas Vám oznámí vychovatel/ka na začátku září)
  • ve 13:30
  • v 15:30
  • od 16:30 kdykoliv (po domluvě mezi rodiči a vychovatelem/vychovatelkou)

Tyto časy jsou závazné, děkujeme za jejich dodržování.

Změny v časovém režimu dítěte dodávejte prosím písemně s datem a podpisem zákonného zástupce dítěte (formulář ke stažení).

Poplatek za ŠD je 750,-Kč za měsíc

  • Minimální platba 1500,- Kč (za 2 měsíce), možná je také platba na pololetí (3.750,- Kč) či za celý školní rok (7.500,- Kč).
  • Termín zaplacení: 15. den prvního měsíce z období, za které je platba prováděna
  • Platbu můžete provést: 1)Bankovním převodem na účet školy (51-2510070227/0100), VS:7777, SS: bude přiděleno na začátku PT nebo 1. třídy, zpráva pro příjemce: Družina, jméno dítěte, období, za které platíte

2) hotově v kanceláři školy u pí. Dajčlové. Prosím využívejte jen ve výjimečných případech. Pokladní hodiny po, st 13:00-15:30.

Přihlášky do ŠD naleznete v sekci Družina > Formuláře ke stažení, v této sekci naleznete veškeré formuláře spojené se ŠD

Vyplněné přihlášky je možné poslat mailem na horakovab@korunka.org nebo vytištěné vložit do schránky školy, případně od září předat vychovateli/vychovatelce

Detailní a další podstatné informace naleznete ve Vnitřním řádu školní družiny, který si, prosím, pečlivě prostudujte.

Děkuji a těšíme se na Vás a hlavně Vaše děti v novém školním roce!

Za tým ŠD,

Ing. Barbora Horáková, Ph.D.,

vedoucí vychovatelka