Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

ZAŽÍVÁME BAROKO

Poslední příspěvky

„Na cestě do baroka nás nic nezastaví“

Během února žáci osmých tříd navštívili výstavu Baroko v Bavorsku a Čechách, kterou na přelomu nového roku otevřelo Národní muzeum. Výstava umožnila žákům nahlédnout období baroka po všech jeho stránkách (od historického kontextu a významných osobností, přes honosné stavby až k rozvoji hudební scény a okázalým barokním šatům).

Výstava tematicky doplnila hodiny dějepisu a českého jazyka, ale především žákům přinesla opravdu  jedinečný kulturní zážitek. Jako bonus měli žáci možnost projít si i zbylé expozice muzea a prohlédnout si Prahu z kupole Národního muzea.

“Hned jak jsme vstoupili do Barokní expozice, zaujala nás její velikost. Výstava byla rozdělena na 6 různých částí od Baroka v krajině až po Barokní skvosty Národního muzea. 

Naši skupinu zaujaly zmenšeniny staveb, krásné obrazy a úchvatné náhrdelníky.”

„Výstava byla moc zajímavá, dozvěděla jsem se, jak baroko vypadá.“ 

„Výstava se mi moc líbila, šaty na mě působily elegantně. Především obdivuji druhou část, která nese název Bouřlivé časy. Také se mi moc líbili andílci zavěšení na stropě. Výstavu všem doporučuji.“ 

„Mohla jsem si zblízka prohlédnout barokní památky, které byli velice pozoruhodné. Zaujala mě velikost výstavy a stručnost všech pojmů.”

„Na Barokní výstavě se mi nejvíce líbily pozlacené a stříbrné artefakty.“

K výstavě žáci zpracovali nápadité plakáty, které jsou k vidění ve 2. patře.

Neváhejte výstavu navštívit také! Vřele doporučujeme!

Žáci 8. ročníků, A. Jíšová, A. Nováková

Napsat komentář