Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Workshop „V síti spolu – děti a rodiče“ – 11. 1. 2021

Poslední příspěvky

Workshop „V síti spolu – děti a rodiče“ je určen pro všechny zájemce z řad pedagogů a rodičů.

Je pro účastníky zdarma – je hrazen z grantového projektu Nadace O2 – O2 chytrá škola.

Termín: 11. 1. 2021 17.30 – 19.30 hod. v budově školy, případně online (bude upřesněno dle aktuální situace)

Zájemci se mohou hlásit na mailu schmittova@korunka.org.

Anotace workshopu:

V síti spolu – děti a rodiče

            Jak pozorovat vlastní děti hrající si v kyberprostoru s klidem a důvěrou. Neztratí se děti v rozmanitých sítích, o jejichž zákoutích a nebezpečích my sami máme jen nejasná tušení? A co když jsou nebezpečí nastíněná filmem V síti ve skutečnosti jen povrchem problematiky? Co když se v rámci digitalizace společnosti odehrávají mnohem hlubší změny, jež mohou potenciálně přinést daleko větší problémy?

            Jaký vliv má zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí? Jsou pro děti obrazovky vůbec vhodné a od kolika let? A jak to vnímají samotné děti? Co se v nich odehrává? Kolik hodin týdně by měly trávit s obrazovkou?

            Jak děti připravit na stále digitálnější svět. Jak závislost na technologiích mění naši společnost i nás samotné.  Co lze udělat, abychom tváří v tvář obrazovkám nepřicházeli o lidský pohled na svět. Jak zdravě a bezpečně žít v digitálním světě. A o tom, že děti to zvládnou, když to zvládneme my. Řekneme si, jak na to…

Medailonek:

Jan Kršňák umí číst, psát a vyprávět. Vystudoval Filmová studia na FF UK. Věnuje se intuitivní pedagogice a alternativnímu vzdělávání. Založil stránky digiděti.cz, kde se rodičům nabízejí rady a inspirace, jak postupovat s výchovou dětí běhajících mediální krajinou. Rozvíjí koncept interdisciplinárního učení Barevné sítě poznání. Podílel na knihách Jak  se učí živě?, Kdyby lidi byli stromy a napsal příručku pro digitální časy Hra s jednoduchostí života.

Worautorem fresek na říčanském nádraží. Šel pěšky a bez telefonu z Prahy do Beskyd.

Napsat komentář