Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Víte, kde jsou ustájeni koně městské policie?

Poslední příspěvky

 Již podruhé jsme se vydali na návštěvu oddělení jízdní policie Správy hl. m. Prahy v Praze 8 Troji. I pro letošní druháčky byla dobrodružná už samotná cesta, protože tam i na zpáteční cestě jsme využili přívozy přes řeku Vltavu.

     Policisté z jízdního oddílu nás nejprve seznámili s historií a úkolech této policejní složky, ukázali nám výstroj a výzbroj, kterou při své práci používají, a pak jsme se vydali do stájí a na cvičiště. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o koních, třeba co koně žerou, jaký mají denní režim, jak je policisté cvičí, jak se o ně starají nebo jak je přepravují.

     Na cvičišti jsme se dívali na cvičení dovedností policejních koní: ukázka chůze, cvalu a pohybu mezi kouřem z dýmovnice, procházení po ploše, kde byly naházeny různé neznámé předměty, probíhání skrz překážku a pod. Všechny děti sledovaly výcvik s velkým nadšením, potleskem koně povzbuzovaly a na závěr naší přednášky pak mohly koně pohladit.

 A protože bylo krásné počasí, cestou zpátky jsme se prošli po cyklotrase až k dalšímu přívozu a zpátky do školy jsme se vrátili plni dojmů ze společného dopoledne.

2.A, 2.B

Napsat komentář