Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Knižní přírůstky od 2veverek

Poslední příspěvky

Knižní přírůstky od 2veverek

Naše knižní základna se rozrostla o nové kusy poté, co jsme navštívily knihkupectví 2veverky, které se nachází v Holešovicích. Ochotná paní knihkupkyně s velkým přehledem o titulech nám představila jak knihy pro 1. stupeň, tak pro starší děti. S kolegyněmi jsme vytvořily seznam literatury, který jsme poté zakoupily díky finanční podpoře Spolku Korunka. Děkujeme!

Knihy pro 1. stupeň

Jaké to je, když si může číst celá třída naráz jednu a tu samou knihu? Nejlepší! Společně potom můžeme sdílet zážitky a dojmy z četby, ověřovat si, zda text správně chápeme, sdělovat si, co se nám líbilo, co nás naštvalo a podobně. Za tímto účelem byly pořízeny čtyři sady knih.

  1. Ťapka, kočka stěhovavá od Ivony Březinové
  2. Ella a kamarádi od Tima Parvely
  3. Kronika lesa: Případ ztracených ježků od Martina Máje
  4. Gorila a já od Fridy Nilsson

Zaujala nás také edice knih „Má to háček“, jejichž tématem je vždy nějaký problém (např. onemocnění rodiče, rozvod, nový spolužák potížista…) nebo diagnóza, tedy háčky, které mohou obtěžovat život i vám, žákům a nebo vašim spolužákům.

Knihy pro 2. stupeň

Čím dál více knih pro mládež se zabývá aktuálními tématy jako je wellbeing, potřeba kriticky vnímat informace, které přijímáme, sexualita a politická témata. A to je dobře. Tato témata jsou dospívajícím mnohdy zprostředkována po kouskách, roztříštěně, někteří rodiče o nich ani nechtějí mluvit. Kde se tedy mají ti teenageři něco dozvědět? Třeba v těchto knihách, které jsou k nalezení i v naší školní knihovně.

T. Richtrová

Napsat komentář