Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Kdo jsou naše americké stážistky?

Na naší škole máme v květnu a červnu vzácné hosty, chodí do hodin angličtiny 4. – 9. ročníků. Přečtěte si o nich něco od našich novinářů:

Kdo jsou naše americké stážistky?

Naše první stážistka se jmenuje Lindsay. Pochází z města Lynchbarg ve státě Virginia, U.S.A. Lindsay chodí na univerzitu Liberty, kde studuje jazyky (ruština, arabština a španělština), psychologii a společenské vědy. Ráda sleduje fotbal, její oblíbený hráč je Messi. Taky ráda hraje šachy, poslouchá hudbu, čte a schází se s přáteli. Co se týče její rodiny, má mladšího bratra, kočku a psa. V České republice stráví 5 týdnů.

Druhou stážistkou je Carrie. Carrie žije ve státě Kentucky v U.S.A. Kentucky je hodně známý díky KFC až na to, že to tam z místních nemá nikdo rád. Carrie chodí na Morehead State University, kde studuje vzdělávání a společenské vědy. Chtěla by se stát knihovnicí. Ráda cestuje, nedávno byla v Kolorádu, Kalifornii, Budapešti, Vídni, Krakově a v Praze. Také ráda čte a hraje si se svými mazlíčky, jejími dvěma psi a kocourem. Carrie má starší sestru a staršího bratra. V České republice je stejně jako Lindsay na pět týdnů.

Článek napsali: Izabela Jílková, Tereza Náseová, Vladimír Dovhanych z 9. A

______________________________________________________________________________

Rozhovor se stážistkami

Proč jste si vybraly Českou republiku pro svou stáž?

Carrie: V ostatních destinacích bych musela pracovat v kanceláři, a to jsem nechtěla. Já jsem chtěla pracovat se studenty. Taky mě lákala Evropa, protože jsem v Evropě ještě nikdy nebyla. Slyšela jsem, že Praha je krásné město a že je to tu bezpečné. Uvažovala jsem také o Nepálu, což je můj cestovatelský sen, ale tam bych také musela pracovat v kanceláři.

Lindsay: Vybrala jsem si Českou republiku, protože jsem chtěla vyučovat jazyky a jedině v Česku to bylo možné. V Argentině bych musela stavět školu a v Irsku bych musela pracovat v kanceláři, a to jsem nechtěla.

Jak se Vám líbí v České republice?

Carrie: Líbí se mi tu moc, jsem nadšená z historie, je tu mnoho hradů a to u nás není. Chutná mi tu také jídlo, ochutnávám jídla česká, ale i evropská. Je tu velmi mezinárodní prostředí, teď jsem třeba potkala někoho z Itálie! Taky jsem nadšená z velmi dobré hromadné dopravy, můžu se dostat kamkoliv a kdekoliv bez auta.

Lindsay: Souhlasím s Carrie, doprava je tu skvělá, nemusím všude jezdit autem a kupovat benzín. Nemusím tu platit za benzín jako v USA, a to jezdím jen do školy a platím za to 50 USD za týden, tady můžu použít MHD.

Jaká česká slova znáte?

Carrie: Ahoj, dobrý den, prosím, děkuji.

Lindsay: Dobrý den, dobré ráno, ahoj, prosím, děkuji, ano, ne, čaj, koupit, mluvit, dělat, čísla od 1-10, pes, jazyk…

Jaké je Vaše oblíbené české jídlo?

Carrie: Jablečný štrůdl a medovník.

Lindsay: Řízek.

Jaké památky jste navštívily?

Carrie: Pražský hrad, Vyšehrad, a ještě další hrady, asi pět v okolí Prahy, ale nevzpomenu si na jejich jména. Tento víkend chci jet do Českého Krumlova. Byla jsem také v Budapešti, ve Vídni a v Krakově. Z těchto měst se mi nejvíc líbil Krakov, připadala jsem si tam jako v pohádce!

Lindsay: Já jsem navštívila Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí, Žižkovskou věž, dvakrát Národní galerii, Španělská synagogu…

Chtěly byste se do České republiky vrátit?

Carrie: Ano, chtěla bych!

Lindsay: Taky bych se ráda vrátila!

Tento „rozhoror“ vypracovali: Kryštof Čejchan, Honza Kubeš, Vincent Černý z 8. C

Napsat komentář