Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Finanční dar pro Záchrannou stanici

Měli jsme velikou radost po zjištění, že jednotlivé stánky a kavárny utržily na vánočním jarmarku 45 229,- korun českých. Nečekali jsme takovou podporu, ale o to víc nás potěšilo, že ji můžeme věnovat Záchranné stanici hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy.

Záchranná stanice funguje již 10 let a pečuje o volně žijící zvířata, která jsou zraněná nebo ohrožená. Dle informace na webových stránkách prošlo stanicí od počátku existence přes 37 tisíc živočichů. Vánoční jarmark navštívila jejich pracovnice paní Kraslová s fenkou Eliškou, kterou má v canisterapeutickém výcviku.
V úterý 13. 12. jsme si je opět pozvali, abychom mohli předat hotovost. Paní Kraslová vyjádřila za celou stanici v čele s panem ředitelem vřelé díky.

Předávání daru proběhlo v aule naší školy. Symbolicky jsme věnovali šek, který vytvořila jedna z žákyň 8. ročníku. Poté si paní Kraslová převzala i hotovost, kterou ihned zanesla do spořitelny. K tomu se váže ještě krátká historka: při počítání došlo k chybě – původně jsme dar zaznamenali ve výši 45 228,-, ale ve spořitelně napočítali o jednu korunu více. Každá KORUNKA navíc se ale hodí 🙂

Záchranná stanice danou částku využije na nákup voliér pro veverky a plchy. Tito hlodavci totiž potřebují bytelné klece z kovového materiálu a současné ve stanici už dosluhují, takže finanční podpora přišla vhod. Dostali jsme za ní certifikát a také dárky (kalendáře, propisky, letáky a třeba i med).

Ještě jednou chceme poděkovat všem žákům a učitelům za výrobky a rodičům za nákup. Deváťákům a jejich třídním za přípravu občerstvení, odvedenou dřinu v kavárně a všem za veškeré přípravy, nácviky i následný úklid. Akci hodnotíme jako úspěšnou a těšíme se na příští rok.
Tým Korunka

Fotografie z předávání nafotil Jan Kucharčík.

Napsat komentář