Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Finanční dar pro Pomocné tlapky o.p.s – výcvik asistenčních psů

Dnes jsme v aule naší školy v přítomnosti některých tříd symbolicky předali certifikát na finanční dar ve výši 50.000 Kč, část výtěžku z vánočního jarmarku.

Do školy za námi přišla dobrovolnice Pomocných tlapek o.p.s., https://www.pomocnetlapky.cz/, která je adoptivní maminkou štěňátka Cherri, které je 6 měsíců. Úlohou adoptivní maminky je pod vedením společnosti Pomocné tlaky vychovat štěně do věku 1 roku, vštípit mu základy poslušnosti, slušného chování a všeobecný přehled, tento pobyt můžeme přirovnat k základní škole u lidí. V dovršení jednoho roku je štěně, po zdravotních a povahových testech,  zařazeno na tzv. střední školu, kde se pak učí základům dovedností asistenčního psa. Po setkání s vytipovaným klientem se připravuje přesně podle potřeb klienta na úkony, které klient bude potřebovat.

Částku jsme poslali na účet Pomocných tlapek č. 78-3611440287/0100, vedený u Komerční banky, Jiráskova 482/II, 337 19 Rokycany. Paní ředitelka Hana Pirnerová nám s velkým díkem potvrdila, že peníze použijí na úhradu nákladů spojených s přípravou mladého psa – krmivo, veterinář, cestovné a speciální výcvik.

Ještě jednou chceme poděkovat všem žákům a učitelům za úspěšný školní jarmark a také všem, kteří jste svou přítomností a nákupem přispěli na dobrou věc.

Obzvláště v dnešní den, s odkazem na hrůznou událost na univerzitní půdě, Vám všem jménem Korunky přeji klidné a spokojené vánoční svátky v kruhu rodinném.   


Ivana Šmídová

PF 2024

Napsat komentář