Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Školou voněl chleba, sami jsme ho upekli

Školou voněl chleba, sami jsme ho upekli

Abychom v přírodopise nemluvili o bakteriích jen teoreticky, zkusili jsme si je vypěstovat. Týden jsme krmili a pěstovali kvásek a z něj připravili poctivý chleba (v miniprovedení).

Žáci šestých tříd se v lednu pustili do úkolu, na který si netroufnou ani mnozí dospělí. A uspěli! Začalo to obyčejnou moukou a vodou. Šesťáci vážili, míchali a pečovali o sklenici, ve které postupně vznikal kvásek. V přírodopise se dozvěděli, co se ve sklenici děje. V pracovních činnostech pak z kvásku zpracovali těsto. Vážit se učili ve fyzice. Každý si vytvořil svůj minibochníček a peklo se. Některé chleby vyšly výborně, jiné byly tvrdší, některé chutnaly báječně, jiným chyběla trocha soli. Všichni si však vyzkoušeli, kolik práce dá vytvořit pořádný chléb, a zúročili znalosti z fyziky a přírodopisu.

Chlebový týden jsme zakončili v českém jazyce, kde děti zapsaly pracovní postup, a informatice, při které vytvořily koláže z fotek, které samy nafotily. Jednu si můžete prohlédnout v příloze.

Zapojili se i jazykáři, a tak si v angličtině povídali s dětmi o chlebu anglicky. Také řešili, jak je to s pečivem v zahraničí.

Děkujeme všem, kteří se zapojili.

Napsat komentář