Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Rodičovské odpoledne v montessori třídách

Poslední příspěvky

Na úterní odpoledne a podvečer 16. května se děti už dlouho těšily, pozvaly si totiž rodiče na pomůckovou dílnu, aby jim ukázaly, jak s montessori pomůckami pracují. Těšily jsme se i my, průvodkyně, protože to byla po dlouhé době příležitost ke společnému setkání “ve velkém”.

Přípravy na dílny děti silně prožívaly, pečlivě uklízely a chystaly třídy, záleželo jim na tom, aby se tu rodiče cítili dobře. Páťáci si vzali na starosti zajištění občerstvení. Pro všechny třídy vymysleli pohoštění, připravili seznam a rozpočet a vše potřebné nakoupili a rozdělili.

Když dorazili rodiče, děti se s radostí vrhly do prezentací jednotlivých pomůcek a okamžitě své nadšení přenesly i na dospělé. Užívaly si roli malých průvodců a bylo na nich vidět, jak jsou spokojené a potěšené zájmem dospělých posluchačů, samy si také říkaly o zpětnou vazbu. Byly na svou práci právem hrdé. 

Děkujeme všem, kteří jste je přišli podpořit, prostředí tříd díky vaší přítomnosti příjemně ožilo. Budeme se těšit na další společná setkání.

tým montessori

Napsat komentář