Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Revolution Train

V pondělí 21. 11. se žáci 7., 8. a 9. ročníků vydali na Hradčanskou, kde přímo na Nádraží Dejvice parkuje protidrogový vlak Revolution Train.

Po skupinách jsme se zúčastnili programu, který nás prováděl životem skupiny dospívajících lidí, jejichž životy do různé míry ovlivnily návykové látky (od cigaret a alkoholu, přes marihuanu až po tvrdší drogy).
Nejdříve jsme vyplňovali anonymní dotazník, který se zajímal o náš volný čas a zkušenosti s návykovými látkami. Poté jsme se pomocí filmu a autenticky zařízených místností pohybovali životním příběhem několika mladých lidí a zároveň jednotlivými vagóny vlaku. Místy jsme se mohli sami rozhodnout, jak bychom se v dané situaci zachovali.
Během cesty jsme se dostali do baru a na večírek, ale také do vězení, výslechové místnosti a na konec do drogového doupěte. Sledovali jsme špatná i správná rozhodnutí, mohli jsme se zamýšlet nad tím, jak bychom jednali my. Společně jsme navrhovali, co by nám v podobné chvíli mohlo pomoci. Utvořil se nám obraz mnohých rizik, ale zároveň i způsobů, jak jim předcházet.
Program končil optimisticky – vzrostlým stromem života, který pro nás byl motivací, abychom o ten svůj pečovali a vážili si ho.
Děkujeme paní učitelce Hoření za organizaci a městské části Praha 7 za financování této akce.

ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY REVOLUTION TRAIN: https://www.revolutiontrain.cz/v2/index.php

Napsat komentář