Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Halloween: žáci organizátory

Hu huuuuuu. Trick ro treat! – Dejte mi koledu, nebo vám něco provedu!

31. října si v hodinách angličtiny starší žáci připravili halloweenské aktivity pro mladší.

9.A si přichystala halloweenské hry pro 2.A. Deváťáci druháčky přivítali, vytvořili jednotlivá stanoviště (1. Horror Sudoku, 2. Wheel of Fortune, 3. Halloween Colors, 4. Halloween Numbers, 5. Sport Activities), vysvětlili jim, jak postupovat, a byli jim celou dobu trpělivými průvodci. Nakonec jsme si spolu sedli a povídali jsme si o tom, co nás bavilo nejvíc a nejmíň, co jsme se naučili, a vzájemně jsme se ocenili.

8.A si nachystala zábavu pro 4.AB. Kombinovali aktivity na počítačích a na chodbě na různých stanovištích (1. Kahoot, 2. Pantomime, 3. Wordwall Quizz, 4. How many?, 5. Scary Bowling, 6. Running). Program byl tak nabitý, že žáci paní učitelky vůbec nepotřebovali. Bavilo je to do té míry, že pokračovali ještě o přestávce. Vzhledem k tomu, že čas byl omezený a nevyzbyl na pořádné rozloučení, obě třídy si v další hodině napsaly navzájem vzkazy a pošlali si je.

Žáci z 9. C měli aktivity připravené pro 3. B. V jedné skupině pracovaly dívky s písničkou, chlapci vytvořili kreslicí omalovánky, další dvojice si přichystala slovíčkové pexeso. Děvčata měla vlastní křížovku a pár kvízů, poslední stanoviště bylo pohybové – děti házely míčkem na slovo odpovídající obrázku. Dle zpětné vazby si to deváťáci užili, bavilo je pracovat s mladšími spolužáky a ocenili nové zkušenosti. Někteří také vnímali, že práce s dětmi má svá úskalí – museli například hlídat opisování. 🙂 Žáci si i postěžovali, že to bylo krátké, hodina totiž utekla jako voda, ale na závěr jsme se odměnili potleskem a sladkostí.
Cituji pár názorů:
„The kids were pretty smart. I liked everything, I guess. It was fun.“
„Most of the time, the children were kind. I enjoyed it.“
„I enjoyed working with children because they had beautiful costumes. Some children know English words pretty well.“

Žáci z 8. A a 8. B měli také křížovku a pexeso (tentokrát slovíčka + obrázky), lušťovku s písmenky, přiřazování slovíček a online kvíz Kahoot. Tyto aktivity si přišla užít skupinka žáků ze 4. A.
Dojmy byly tentokrát různorodé – někdo se nudil, protože čekal, že mladší žáci budou svižnější, někdo naopak oceňoval, že jim nemusel skoro pomáhat (záleželo na aktivitě), další napsal, že to bylo skvělé.
Osmáky bavila příprava, kostýmy a také sladká odměna. 🙂

Děkujeme všem zúčastněným!

dav

Napsat komentář