Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

8. A a 8. B v Národním divadle

Poslední příspěvky

8. A a 8. B v Národním divadle
Žáci 8. ročníku se ve čtvrtek 19. ledna zúčastnili večerního představení Kytice.

V hodinách literatury jsme ještě před zhlédnutím divadelního podání pracovali s texty a dozvěděli se také něco o autorovi Karlu Jaromíru Erbenovi.

Ve čtvrtek jsme se oblékli do společenských šatů a zavítali do Národního divadla. Někteří byli v budově poprvé. Museli jsme sice vystoupat mnoho schodů až do 2. galerie, ale výhodou bylo, že to je blízko vchodu na střechu, kam se někteří vypravili, aby se pokochali výhledem a mohli zblízka obdivovat trigy (dvě sochy bohyně Viktorie řídící koňská dvojspřeží).

Představení začalo v 19:00 a obsahovalo jednu dvacetiminutovou přestávku. Měli jsme možnost vidět celkem osm různě pojatých balad, které byly sem tam propleteny vypravěčskou linkou Františka Němce. Dle slov žáků největší dojem udělaly balady Vodník, Zlatý kolovrat, Svatební košile a Holoubek. Lehce zklamáni byli osmáci z Polednice, která byla uchopena vyloženě minimalisticky – recitována bez hereckého ztvárnění postav.

Žáci ocenili krásu a výzdobu budovy, ale také propracovanost díla, kostýmy a výkony herců. Obsazení bylo skvělé, kulisy a rekvizity pestré. Z důvodu našich finančně nejvýhodnějších míst si někteří stěžovali na nepohodlí a bolavá záda, také bylo hůře slyšet, ale obecně akci hodnotíme jako podařenou. Kulturní zážitek není nikdy na škodu a také teď už určitě všichni víme, co je napsáno nad oponou Národního divadla.

T. Richtrová a B. Soukupová

Napsat komentář