Aktivní škola
Tvořivé třídy
Montessori
Fakultní škola
Knihovna

Šestky splnily misi Vyšehrad

Šestky splnily misi Vyšehrad

Žáci šestých tříd vyrazili v říjnu na Vyšehrad, kde na ně čekala speciální výzva. Pátrali po šesti částech (atributech) velkého erbu, jejich misí bylo erb poskládat a cestou objevovat pověsti a historické události, které jsou s Vyšehradem spojeny.

Nejprve zjišťovali, o kterých osobnostech spjatých s Vyšehradem, máme důkazy. 5 týmů vypátralo pět truhel. Jen v jedné se však skrýval atribut. V tomto případě patřil Vratislavovi II., který přesídlil na Vyšehrad. Po Libuši, Přemyslovi, Bivojovi a dalších postavách ze starých pověstí děti nenašly – stejně jako současní historici – ani stopu.

Další zastávkou byla vyšehradská bazilika. Zde šesťáci sdělili Vratislavovi své přání za celou Českou republiku a získali další atribut. Na hřbitově pátrali po významných českých osobnostech a hádali, koho objevily ostatní týmy. V černočerných kasematech museli prokázat odvahu a použít baterky. Tyto chodby je zavedly do sálu Gorlice, kde byla poslední část erbu a kde už věděli, že misi splnili. Erb byl sestaven. To, že viděli originály soch z Karlova mostu byla samozřejmě zajímavá tečka za celou misí.

Děkujeme moc lektorovi Tomášovi i jeho kolegům.

Napsat komentář