Děti učí rodiče
24.6.2019 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Víte, jak se násobí v Indii? A jak počítat s pomocí násobící tabulky? Tušíte, co mají společného slovní druhy a různě barevné geometrické tvary? Předposlední červnové úterý tohle všechno (a nejen to) vysvětlovaly děti z Montessori tříd svým rodičům. Většina dospělých totiž vůbec netušila, jak se pracuje s pomůckami, které jejich děti celý rok ve škole používaly. Dívky a chlapci ze všech tří tříd, v nichž se pracuje s prvky Montessori pedagogiky, si o pomůckách připravili prezentace a rodičům názorně předváděli, co a jak se s nimi naučili. Kromě metod násobení, které dosud neznali, se dospělí dozvěděli spoustu informací o sopkách a ptácích, slovních druzích a různých mluvnických jevech. A co se za to odpoledne naučily děti? Že když něco prezentují, musí mluvit pořádně nahlas.

zapsala: Kateřina Šantúrová, rodič ze 2.C

FOTOGALERIE


Páťáci vybojovali první místo na turnaji v přehazované
21.2.2019 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Dne 12.2.se třída 5.A zúčastnila turnaje v přehazované pořádáným v ZŠ Tusarova. I přes velkou nervozitu z prvního turnaje a silnou základnu domácích fanoušků jsme vybojovali 1.místo a postoupili tak do krajského kola. Turnaj byl velmi napínavý a emotivní, celý tým si sáhl na dno svých sil!

Info připravila Gábina Gošová

Byli jsme první v bee ballu
2.6.2018 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Ve středu 30. května se zástupci 3. tříd a třída 2.B zúčastnili turnaje v bee-ballu "O trojský školní pohár", který proběhl na hřišti SaBaTu v Troji a podařilo se jim v obou kategoriích získat pohár za 1. místo. Vyzkoušet si bee-ball v hodinách tělesní výchovy jsme mohli díky skvělé spolupráci s trenéry SaBaTu, kteří děti na turnaj připravovali v průběhu školního roku. Naši třeťáci a druháci poznali nový netradiční sport a zažili tak trochu jinou tělesnou výchovu.

Bee ball je jednodušší varianta softbalu určená pro děti od 6 - ti let, tzn. pro děti na prvním stupni základních škol, kterou nedávno vymysleli chytré hlavy v Holandsku. Je to hra variabilní - lze hrát na dvě, tři i na čtyři mety a počet hráčů také není přesně určen, již 3 děti tvoří jeden tým. Hlavními zásadou tohoto sportu je především zábava. Jde hlavně o to, aby se děti bavily a přitom si vštěpovaly zásady softbalu pro následující přechod např. k T-ballu a následně softbalu ve starších věkových kategoriích.

Bee ball není náročný na vybavení. Hraje se s měkkými míči a bez rukavic, míč se odpaluje pálkou ze stativu (stojanu) a zapotřebí jsou také mety, po kterých pak pálkař po odpalu běhá.

Přiravila Zora Vašáková

Bojovaly jako o život (turnaj ve florbalu)
9.12.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


V pátek 24. listopadu se dívky z druhého stupně zúčastnily florbalového turnaje škol z Prahy 7, a to rovnou ve dvou kategoriích - mladší (6. a 7. třídy) a starší (8. a 9. třídy). Obě vyslaná družstva bojovala jako o život, a o týmu starších děvčat to platí dvojnásob. V této kategorii nás totiž reprezentovalo pouze šest osmaček, které tak musely všechny zápasy oddřít bez jediného střídání! Přesto nakonec ani jedinkrát neprohrály a do školy přivezly zlatou medaili. Mladší spolužačky jim neudělaly ostudu a po jedné prohře vybojovaly druhé místo. Všem hráčkám gratulujeme a starším holkám přejeme hodně štěstí v krajském kole.

Tereza Staňková

Florbalový turnaj základních škol P-7
1.12.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

Dne 23. 11. 2017 se chlapci ze 6. a 7. tříd zúčastnili florbalového turnaje základních škol Prahy 7.

Ve složení:
6. A - Brunner Lukáš, Hradecký Matyáš, Minx Aleš, Kadlec Tomáš, Prokš Jan
7. A - Šindelář Adam, Bévalds Nix Jánis, Svoboda Matěj
7. B - Punsalan Jonas, Ondruš Mario a Drba Radek
obsadili krásné 2. místo.


I když jsme v prvním zápase prohráli s Gymnáziem Nad Štolou vysoko 0:5, naše postupové šance nebyly nijak ztracené. Ihned v dalším zápase jsme podali mnohem lepší herní výkon s velkým množstvím šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit a museli jsme se spokojit s remízou proti gymnáziu Trojská 0 : 0. Posledním naším zápasem ve skupině byl souboj se ZŠ Tusarova, kde jsme museli vyhrát minimálně rozdílem tří gólů, abychom mohli usilovat v dalších bojích o zisk cenných kovů. To se nám naštěstí povedlo i díky skvělé hře Radka Drby ze 7. B, a to jak v tomto zápase, tak i celém turnaji . V semifinále jsme narazili na ZŠ Umělecká, kterou jsme po velmi napínavé bitvě udolali 2:1, a bylo jasné, že obsadíme nejhůře 2. místo. Ve finále turnaje nás čekal znovu souboj s Gymnáziem Nad Štolou. Oproti úvodnímu zápasu jsme byli pro soupeře mnohem větším oříškem, než by se mohlo zdát, a v úvodu utkání jsme si vybojovali náskok 1 : 0. Soupeř však vzápětí dvěma rychlými góly otočit zápas ve svůj prospěch. V druhé polovině zápasu se nám podařilo srovnat stav na 2 : 2 a zápas se schyloval k samostatným nájezdům. Bohužel necelou minutu před koncem soupeř zvýšil na konečných 2:3.

Děkuji chlapcům za odhodlání s jakým nastupovali do každého zápasu a vzornou reprezentaci školy.

Marek Pěkný

P.S.: Naše starší dívky přinesly z florbalového turnaje ZLATO, mladší dívky STŘÍBRO!!!

DIVADELNÍ FESTIVAL 2017
29.4.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

Zúčastnili jsme se divadelního festivalu Prahy 7, který se konal ve čtvrtek 20. dubna v ZŠ TGM na Ortenově náměstí. Děti z naší školy si připravily anglickou pohádku "Jak se písmenka hádala o koláč" z pohádkové knihy O čertech, obrech a dobrých lidech. Jako hudební kulisu jsme použili rockovou hudbu - předehru k písničce "Ty vole na základní škole" od kapely Sto Zvířat. Příprava byla velmi náročná, stejně jako samotný festival. Ale stálo to za to! Nakonec jsme se umístili na pěkném pátém místě.

Děti si přinesly kromě nezapomenutelných zážitků a nových zkušeností také diplomy s perníkovou pečetí se znakem festivalu a jako cenu hru "Monopoly" se zlatými a stříbrnými figurkami. Všechny děti, které se festivalu zúčastnily, si zaslouží velkou pochvalu za skvělou reprezentaci této školy!

Ivana Glasová, Bc. Dáša Mikešová

Umístění našich žáků v obvodní soutěži v anglickém jazyce
25.2.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

V přiloženém dokumentu najdete výsledky obvodní soutěže v anglickém jazyce, která se uskutečnila minulý týden na ZŠ Fr. Plamínkové. Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci a blahopřejeme ke skvělému umístění. Panu učiteli Kucharčíkovi děkujeme za doprovod a přípravu žáků. V kategorii II.A zvítězil Martin Romančík ze třída 8.A a POSTUPUJE do celopražského kola. Martine, držíme palce.

Výsledková listina


Vysvědčení ve 4.B
10.2.2017 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

Docela hezká podívaná se vám naskytne při pohledu na práci dětí ze 4.B. Navlékly si náhrdelníky přímo na míru podle svého vysvědčení a to tímto klíčem: za každou jedničku jeden gumový bonbón, za každou dvojku křupavou kouli a za trojku (těch bylo málo!) vitamínovou besipku. Bonusem za samé jedničky byla dlouhá ovocná žížala. Nakonec měli radost úplně všichni.

Třída 4.B s Blankou Dvořákovou

Fotogalerie


Alena a Linda v krajském kole OVOV
31.5.2016 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Děvčata Alena Červenková a Linda Víšková z deváté třídy postoupila na OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů) do krajského kola, které se konalo v Aréně Sparta na Podvinném mlýně. Předvedly bojovné výkony, které ovšem na postup do republikového finále nestačily.

Sportovkyním gratulujeme.

Odznak všestrannosti olympijských vítězů - odnesli jsme si i zlaté madaile
4.5.2016 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Ve sportovní soutěži "Odznak všestrannosti olympijských vítězů", která se letos konala na ZŠ TGM, si naši žáci nevedli špatně. První místa: Tereza Šindelařová, Alena Červenková a Vladimír Zeman. Druha místa: Linda Víšková a Daniel Burock, třetí potom Alex Shapovalov. Družstvo ZŠ Korunovační se umístilo na celkovém pěkném 4. místě.

Jana Javůrková, vyučující Tv

Fotogalerie


Probojovaly se do celopražského kola - florbal
10.1.2016 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


Ke konci loňského roku a začátkem roku letošního proběhly postupové soutěže ve florbale, na kterých si dvíky vybojovaly účast již v listopadu. Byly nejlepší mezi školními týmy na Praze 7. V turnaji celopražském se mladší ani starší děvčata z druhého stupně nezalekla sportovních škol a předvedla bojovné výkony, které ovšem jiz nestačily na další postup. Všem vybraným dívkam děkujeme za sportovní reprezentaci školy a za mimořádné nasazení.

Jana Javůrková - vyučující TV

Na lezecké stěně byla nejlepší Tereza Šindelářová
6.12.2015 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ


V listopadu se vybraní žáci ze 7., 8. a 9. třídy úspěšně zúčastnili Meziškolního sportovního závodu - Boulder pohár. Nejlépe si vedla Tereza Šindelářová, která postoupila do užšího výběru v rámci dívčí kategorie a bojovala o co nejlepší umístění s nejlepšími lezkyněmi z Prahy.

BOULDERBARInfo připravila Jana Javůrková - vyučující Tv


FLORBAL - v Praze 7 jsme vybojovali samé zlato
5.12.2015 korunka.org ÚSPĚCHY DĚTÍ

Ve středu 12.11. mladší dívky z šesté a sedmé třídy i straší dívky z osmé a deváté vybojovaly skvělá první místa v rámci utkání základních škol na Praze 7. Tato soutěž je postupová a my se už těšíme na další sportovní klání.
Info připravila Jana Javůrková - vyučující TV

Projekt Ne, mami, ne! - vítěznou cenu nám předala Petra Němcová
20.6.2015 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

Ve středu 20. června se naše třídy 7.A a 9.A zúčastnily na FZŠ Umělecká slavnostního závěrečného ceremoniálu projektu Ne, mami ne! Odnesli si dva diplomy a symbolické plastiky z českého skla. V celkovém pořadí škol jsme se umístili mezi základními školami Prahy 7 na 1. místě a cenu nám předávala známá celebrita, modelka Pavlína Němcová (42). Slavnosti se zúčastnila od začátku do konce a užívala si to. ((Jen tak na okraj: Pavlína začínala v modelingu společně s Evou Herzigovou, když se v roce 1989 vydaly za kariérou do Paříže. Bydlí střídavě ve Francii a v Čechách. Pavlína se nevěnuje pouze modelingu. Je producentkou, herečkou a v nedávné době se pustila i do navrhování, a vznikla tak značka ručně vyráběných luxusních šperků Gioia by Pavlína Němcová.))

Ale pojďme k našemu projektu. Finanční podpora ročního projektu Ne, mami ne! byla poskytována Operačním programem Praha - Adaptabilita (OPPA) "Praha a EU Investujeme do vaší budoucnosti". Finanční prostředky na projekty OPPA jsou poskytovány z Evropského sociálního fondu (ESF) a z prostředků rozpočtu Hlavního města Prahy.

Hlavním cílem projektu bylo snížení výskytu rizikového chování u vytipovaných třídních kolektivů a zlepšení sociálního klimatu ve škole. Do projektu byly vtaženi kromě žáků dvou třídních kolektivů (7.A a 8.A) i třídní učitelé a školní metodik prevence, ti absolvovali sérii zajímavých seminářů a setkání. Žáci v rámci pravidelných vyučovacích hodin v průběhu celého školního roku absolvovali široce pojatý výukový program (mimo jiné se zabývali společně s externími lektory záškoláctvím, šikanou, kriminalitou, vážnými tématy týrání, zneužívání a zanedbávání, ale i zneužíváním návykových látek, alkoholu, sektami, extremismem, a rasismem. Dozvěděli se také o příčinách a dopadech závislosti na počítači, počítačových hrách a automatech.

Více informací na. www.watchthis.cz nebo www.bezpecidomova.cz

Připravil Tomáš Komrska

Fotogalerie


Okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů
11.4.2015 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ


Dne 8.4. se žáci druhého stupně zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, pořádaných na ZŠ TGM. I přes poměrně chladné dubnové počasí si ZŠ Korunovační vedla dobře. V soutěži družstev obsadila pěkné 5. místo. V soutěži jednotlivců žáci obsadili tři třetí místa (Natálie Lexová, Vladimír Zeman a Petr Jelínek). Ostatní soutěžící předvedli kvalitní sportovní výkony, které ovšem nestačily na vyšší umístění.

Připravila Jana Javůrková

Fotogalerie


Na výstavě dinosaurů v keramické dílně
14.1.2015 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ


V pátek 9. ledna mohly děti z 1. stupně navštívit výstavu příšer, oblud, strašidel a dinosaurů. Tu pro ně připravily děti z 1 . a 2. tříd, které navštěvují keramický kroužek Hanky Křížkové. Sošky pravěkých zvířátek jsou velmi povedené a provedené do nejmenších detailů. Některé třídy v keramické dílně strávily celou vyučovací hodinu. K soškám autoři připravili zajímavé popisky s texty, někdy trochu fantstickými, ale i poučnými.

Děkujeme Hance a dětem za krásnou akci, nyní dinosaury můžete vidět na chodbě v přízemí před keramickou dílnou.

Fotogalerie


Děti z 2.B převzaly ceny v soutěži (Mumíní údolí)
22.10.2014 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

Vloni jsme se zúčastnili soutěže Muminí údolí, kterou uspořádal Skandinávský dům ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze, Velvyslanectvím Finska a Švédska a nakladatelstvím Argo a Albatros u příležitosti 100 let od narození autorky Mumínků, Tove Janssonové. Měli jsme na zhotovení obrázků i seznámení se s Mumínky velice málo času, proto chci moc poděkovat všem dětem, že se do soutěže s velkou chutí zapojily. Porota ocenila při letošním vyhlášení naši snahu čestným uznáním a knížkou.

Iva Schmittová, třídní učitelka 2.B

Fotky z akce


Výsledky školního a obvodního kola Zeměpisné olympiády
6.6.2014 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

V únoru proběhlo obvodní kolo Zeměpisné olympiády, naše škola se zúčastnila v kategorii B - Alena Červenková, Alexej Shapovalov a Lukáš Musil, dále v kategorii C - Anička Breindlová a Filip Fiala. Blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Výsledky školního kola ZO

Výsledky obvodního kola ZO

Lenka Vaňková a Iva Červenková


Deváťáci úspěšně pomohli bezdomovcům (Prague Thrift Store Benefit Gala Fashion Show)
15.4.2014 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

Naši deváťáci byli přizváni k účasti na přípravě charitativního gala večera, který již třetím rokem uspořádal Thrift Store Praha (tentokrát v úterý 11.3.2014 v klubu Solidní Jistota, Pštrossova 200/21, Praha 1). Každý rok tato akce přiláká stovky lidí a je zaměřena na finanční podporu útulku v azylovém domě pro maminky s dětmi. Akci tradičně podporuje Mezinárodní asociace žen v Praze (IWAP).

Krásný galavečer byl plný hudby, módy, tance i skutečných překvapení např. v podobě "molekulární stravy". Diváci mohli vidět i skutečné mistry Kung Fu z Asociace Hong jia ČR, taneční street dance vystoupení skupiny D4U (Kačka, Vláďa a Míša), Adriennu Banhegyi - nejlepší roperku na světě z Cirque du Soleil, dětský pěvecký sbor s Ines Ben Ahmed a další. Hlavní program patřil módní přehlídce, kde jako skvělé modelky zazářily Josefína a Terka.. V pozadí večera pilně zajišťovali servis Týna, Anča, Adéla, Lucka, Franta, Kiky, Ema, Mirek a Rodik.

Naši deváťáci získali zcela novou životní zkušenost. Zažili na vlastní kůži přípravu profesionálního programu pro náročné mezinárodní publikum. Obstáli skvěle.

Loňský ročník přinesl výtěžek 30.000 Kč na vybudování nového dětského hřiště v azylovém domě pro maminky. Letošní výtěžek z ranní show půjde na rekonstrukci jedné z komunálních kuchyní na Kladně, výnos z večerní show bude poskytnut o.s. Naděje na služby pro lidi bez domova.

Video

Tomáš Komrska


Školní kolo Dějepisné olympiády 2013/14
12.12.2013 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ

V letošním školním roce 2013/14 je zaměřena Dějepisná olympiáda na téma "Město v proměnách času".

Školní kolo proběhlo 27.11.2013. Zúčastnilo se celkem 10 žáků a žáky. Z 8.A Bára Kosová, Bára Luňáčková a Markéta Trakslová, z 9.A Anička Breindlová, Matěj Dolenský, Míša Kubíčková a Ondřej Vaněk, z 9.B Adéla Husová, František Komers a Michal Šteffel. Školní kolo vyhrála Adéla Husová , na 2. místě se umístil Matěj Dolenský a na 3. místě Anička Breindlová.

Vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za vytvoření soutěžního prostředí a odvahu zapojit se.

Připravila PhDr. Iva Červenková


Velvyslanectví Švédska vyhlásilo krásnou soutěž
20.5.2013 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V půli února přišel k nám do školy milý dopis od paní Anniky Jagander z Velvyslanectví Švédska. V dopise nám byla nabídnuta účast v literární soutěži "Babičko, dědečku, vyprávěj!". Záměrem soutěže bylo nejen podnícení vyjadřovacích schopností dětí, ale především posílení impulzu k tomu, aby se posílil dialog mezi generací dnešních dětí a jejich prarodičů. Ústní předávání zkušeností a zážitků totiž sloužilo od nepaměti k posilování komunity a k porozumění světu kolem nás... , tolik z dopisu. A jak celá soutěž skončila? Úžasně. V sobotu 18. května byly předány ceny za nejlepší literární díla, zástupkyně Velvyslanectví Švédska předaly dětem krásné ceny a hlavně publikaci se všemi literárními i výtvarnými příspěvky. Vznikla tak krásná sbírka příběhů a hezká vzpomínka na celou akci. Žák naší 5.A Jan Pavel Jíša získal 3. místo ve své kategorii a získali jsme také několik čestných uznání. Slavnostní předání cen se odehrálo na knižním veletrhu Book World Prague před výstavkou portrétů babiček a dědečků, které nakreslily děti na výtvarných klubech. Poděkování patří paní učitelkám Ivě Schmittové a Karolíně Körberové, které do toho s dětmi šly. A úkol pro Vás? Přečtěte si knížku Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (vyšla v překladu Zbyňka Černíka u Pantheonu minulý rok).

Fotogalerie z předání cen

Sbírka dětských literárních prací

Text T. Komrska, foto Krskovi


Kdo umí, ten umí: Monika Podzimková
13.3.2013 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Slečna Monika Podzimková ze třídy 1.A (6 let) ráda maluje a moc se jí povedla ilustrace ke "Krakonošovým pohádkám", rádi publikujeme.

Za dveřmi je... (Čj 9.A)
2.6.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Lucie Čermáková a Nikola Dvořáková z 9. třídy v letošním školním roce řešily úkoly Olympiády v českém jazyce. Součástí úkolů bylo napsat slohovou práci na téma "Za dveřmi je …" v rozsahu 25 - 30 řádků. Děvčata psala bez přípravy a výsledek posuďte s námi.

Připravila Táňa Dubská (vyučující Čj v 9.A)

Za dveřmi je...


Jak vypadal Giuseppe Verdi? (aktivity třídy 3.A)
23.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V letošním školním roce navštěvuje třída 3.A program „Státní opera Praha Dětem“. V rámci 4 návštěv si děti prohlédly budovu Státní opery včetně technického zázemí, jeviště, šaten pro účinkující….. Seznámily se s českou operou (Prodaná nevěsta, Rusalka), s italskou operou (La Traviata, Lazebník Sevillský) a viděly trénink a ukázky představení dětské baletní školy.

Setkání trvají vždy 60 minut a probíhají v prostoru divadelní zkušebny. Děti vidí krásné divadelní kostýmy a výpravu. Účinkující děti provádí slovem celým dějem opery, jsou vždy milí a vstřícní. Žáci jsou na představení připravováni již ve škole v rámci Hudební výchovy. Z každého představení mají děti nepovinný úkol – odpovědi na tři otázky a kreslící úkol.

Naší třídu ještě čeká německá a francouzská opera. Cyklus uzavírá celé divadelní představení P. I. Čajkovského „Spící krasavice“, které se bude konat v historické budově Opery.

Jedním z úkolů bylo nakreslit portrét skladatele G. Verdiho, tak jak si ho děti představují. Jak se to dětem povedlo se můžete podívat ve fotogalerii……

Připravila Alena Mazáčová

Fotogalerie


Okresní kolo Olympiády z českého jazyka
21.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
20. března proběhlo v DDM Praha 7 okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Lucie Čermáková, 9.A, obsadila 5. - 6. místo a Nikola Dvořáková, 9.A, skončila na 8. - 9. místě. K umístění gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Připravila Táňa Dubská - vyučující Čj, Aj


Na návštěvě v keramické dílně
20.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V následující fotogalerii přinášíme několik keramických výtvorů dětí, které navštěvují kurzy keramiky u Hanky Křížkové. Ta vede děti už druhým rokem. Vybudovala novou keramickou dílnu a s dětmi se jí velmi daří. Tady si můžete prohlédnout krásná zvířátka a když na dílnu skutečně zaklepete, můžete si prohlédnout mnohem víc.

Fotogalerie

Foto Tomáš Komrska


Výsledky obvodního kola Zeměpisné olympiády 2012
18.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V přiloženém souboru pdf najdete výsledkovou listinu Zeměpisné olympiády Prahy 7 - 2012. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Výsledková listina


Film o nás (našli jsme na YouTube)
1.3.2012 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Pro velký úspěch a z důvodu neslábnoucího zájmu byl na server YouTube umístěn i pro Vás film s názvem FILM. Natočili ho v průběhu minulého školního roku Jakub Slaboch a Vláďa Gutnikov za vydatné spolupráce dalších spolužáků. FILM je o nás, o naší škole a možná se v něm najdete i vy...

FILM

Odkaz volžil Tomáš Komrska


Pythagoriáda 2009/2010
13.6.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Každý rok se naše škola účastní matematické soutěže Pythagoriády. Do obvodního kola se propočítali žáci 6.A. Soutěž se konala na ZŠ TGM Ortenovo nám. Blahopřejeme Polině Panyukhině k pěknému 3. místu. Dále Honza Kravárik se umístil na 7.-9. místě a Verča Somova a Nguyen Bin Dugong na 15. - 19. místě. Každá získaná zkušenost, poměření sil s ostatními je velmi dobrá.

Pythagoras, přezdívaný otec čísel, se narodil na ostrově Samos.V mládí snad cestoval po Egyptě a Babylonii, kde se seznámil s východními náboženskými myšlenkami. Pythagorovo učení obsahuje dvě hlavní stránky, náboženské učení i praxi a zájem o čísla, možná hlavně o mystiku čísel. Pythagorovi se také připisuje zavedení pojmu filosofie.

Mimořádný význam měla a má Pythagorova věta: součet čtverců nad odvěsnami pravoúhlého trojúhelníka je roven čtverci nad přeponou. Starší kultury věděly, že trojúhelník, jehož strany jsou v poměru 3:4:5 je pravoúhlý a Číňané to dovedli i geometricky dokázat. Jak tuto slavnou větu objevili, to si můžete vyzkoušet na zajímavém java apletu na adrese: http://fyzweb.cz/materialy/aplety_hwang/pythagoras/abc/Pythagoras_cz.html

Připravila Radka Václavíková


Jaký byl Giuseppe Verdi???
2.5.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V rámci projektu Státní opery Praha "Hurá do Opery" se naši druháci účastní poslechových cyklů, které jsou vždy věnovány některému hudebnímu žánru. V rámci každého cyklu se koná několik setkání, na konci setkání je vždy vyhlášena vědomostní nebo výtvarná soutěž. Z našich druháků už uspěla Aliya Mirzaeva s obrázkem k opeře Prodaná nevěsta a Tomáš Klas s portrétem G. Verdiho. V následující galerii si můžete prohléhnout všechny portréty G. Verdiho, které jsme do soutěže odevzdali.

Fotogalerie G.Verdi


Kdo umí, ten umí... (tancovat)
1.5.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Žákyně naší školy získaly pod vedením Lucie Ruterlové a Veroniky Horské titul Mistra Čech s postupem na Mistrovství České republiky. Taneční sestava se jmenuje "PROKLATĚ DOBRÉ KUŘE". Děti jsou v celostátní soutěži prvním rokem. Více se dozvíte na internetové stránce taneční školy D4U, která působí již řadu let v budově naší školy (www.d4u.in). Blahopřejeme a budeme držet palce.

Naši medailisté v atletických přeborech MČ Praha 7
28.3.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Přehled medailistů


Kdo umí, ten umí... (Honza)
27.3.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Jan Palatý (8.A) zvítězil v krajském (celopražském) kole soutěže v anglické konverzaci a postupuje do celostátního finále, které se koná na půdě British Council v květnu 2010. Blahopřejeme a Honzovi budeme všichni držet palce.

Výtvarné práce druháků se líbily hlavně cizincům
25.3.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Naši druháci a deváťáci poskytli své výtvarné práce pro výstavku uspořádanou u příležitosti mezinárodní konference ATEE s názvem "First class learning, first class teaching, first class teacher education: the primacy of Early Years, Primary Education and ICT for the future of Europe", která se konala na Univerzitě Karlově v Praze, Pedagogické fakultě ve dnech 26. - 28.2.2010. Podle vyjádření Doc. PaeDr. Radky Wildové, CSc., děkanky fakulty, vysokou úroveň prací a originalitu použitých technik hodnotlili velmi kladně především zahraniční hosté. Výstava výrazně přispěla k vytvoření příjemné atmosféry během konference. Dodejme, že ATEE je významná asociace evropských pedagogů: The Association for Teacher Education in Europe, informaci o této asociaci najdete na www.atee1.org.

V následujících galeriích přinášíme ukázky výtvarných prací žáků tříd 2.A a 9.A, které byly na konferenci vystaveny.

Fotogalerie 2.A - Malujeme stromy

Inspirace POP ARTEM 9.A - digitální grafiky

Inspirace LAND ARTEM 9.A - digitální grafiky

Článek připravil Tomáš Komrska


Blahopřejeme k mimořádnému úspěchu (obvodní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce)
6.3.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V posledním únorovém týdnu se konalo OBVODNÍ KOLO konverzační soutěže v anglickém jazyce. V kategorii II.A naši osmáci a deváťáci obsadili čtyři první místa:

1. místo Jan Palatý

2. místo František Valena

3. místo Martin Kubík

4. místo Krištof Prosdocimo

V kategorii I.A se umístili na dobrých pozicích šesťáci:

7. místo Tadeáš Stanko

9. místo Jan Kravárik

10. místo Polina Panuykina

Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Výsledky školního kola Olympiády v anglickém jazyce
13.2.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
V letošním školním roce se zúčastnilo školního kola Olympiády v anglickém jazyce 16 žáků z 8. A 9. ročníků. Podle organizátora školního kola p. uč. PaedDr. Jana Kucharčíka byla úroveň přihlášených spoutěžících velmi dobrá. Tři nejlepší budou naši školu reprezentovat v obvodním kole. Proto budeme držet palce Frantovi Valenovi, Honzovi Palatému a Martinu Kubíkovi, třem nejlepším ve školním kole. Celkové výsledky školního kola v příloze:

Výsledky školního kola


Kdo umí, ten umí (naši žáci Mistři Čech v tanci)
1.1.2010 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Žáci naší základní školy, kteří navštěvují kurzy tance v taneční škole d4u, získali pod vedením Lucie Ruterlové a Veroniky Horské titul Mistra Čech s postupem na Mistrovství České republiky. Sestava se jmenuje "PROKLATĚ DOBRÉ KUŘE". Děti jsou prvním rokem na soutěži. Více se dozvíte na www.d4u.in. Blahopřejeme a budeme držet palce.

Příběhy z dávných dob od Tadeáše Stanka (6.A)
29.11.2009 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Všichni na Korunce mají za sebou I. čtvrtletí nového školního roku. Pro děti je tato doba většinou spojena s nepříjemnými testy, čtvrtletními písemkami či s psaním neoblíbené slohové práce z českého jazyka. Psaní "slohovek" je pro děti možná stejně nepříjemné a složité jako pro pedagoga jejich opravování. Je velice těžké ohodnotit známkou myšlenku, pravopis, stylistickou úroveň apod. Daleko jednodušší to má učitel, jenž hodnotí práci, kterou letos odevzdal Tadeáš Stanko ze 6.A. Žáci neznali témata dopředu, dozvěděli se je na počátku hodiny. Na jejich promyšlení, napsání a zpětnou kontrolu měli pouze dvě vyučovací hodiny. Celá 6.A odevzdala kvalitní práce, tu zřejmě nejlepší Vám nyní ukážeme. To, že nešlo o náhodu, dokazuje ještě druhá, tentokrát domácí úloha ze slohu. Na příkladu Tadeáše je vidět, že historická literatura není ještě za zenitem.

Připravil Lukáš Lis

Tadeáš Stanko - přepis písemné slohové práce


Tadeáš Stanko: Příběh Johhna Temmona


ORNITOLOGICKÁ EXPEDICE NEZIDER
21.9.2009 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Ve dnech 6. -12. září se uskutečnila přírodovědná expedice do evropského národního parku Neusiedler See - Seewinkel, ležícího na hranici Rakouska a Maďarska. Pro 34 dětí z pražských škol tuto akci připravila ORNITA o.s. jako odměnu oceněným účastníkům soutěže Sedmero krkavců (za naši školu se Nezideru zúčastnili Vojta Mužík a Lukáš Majer) . Podrobné informace o této soutěži najdeta na nástěnce v přízemí, kde si můžete přečíst článek z časopisu NIKA. Ale k expedici. Neziderské jezero je se svými více než třemi sty čtverečními kilometry vodní plochy druhým největším stepním jezerem Evropy. Velkou část plochy jezera dodnes pokrývá husté rákosí. Rákosí tak zde slouží jako hnízdiště nejrůznějších druhů vodního ptactva. Díky němu je Neziderské jezero významným útočištěm migrujících ptáků, zároveň je ale rákosí možné považovat za nejdůležitější jezerní plodinu, kolem níž se točí i mnoho aktivit místních obyvatel. Jedinečná fauna a flóra jsou chráněny dvěma národními parky (Neusidler See-Seewinkel a Fertő-Hanság a také zapsáním na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 2001).

Vzdělávací ornitologický program pro děti vedl přední člen České společnosti ornitologické Lubomír Peške. Podle jeho sdělení napočítali v době konání soustředění se svým kolegou, ornitologem Pavlem Bergmanem, celkem 62 druhů ptáků. Kromě pěších vycházek do okolí Georgshofu proběhly exkurze, na kterých nesměly chybět dalekohledy, fotoaparáty a poznámkové bloky o pozorování. Součástí programu byla také plavba lodí po jezeře a cestování na koňských povozech. Ty se ukázaly pro pozorování ptactva jako nejvhodnější. Pohyb povozu taženého koňmi asi ptáky nejméně plašil a bylo možné s ním zajet i na odlehlejší cesty a nejrůznější druhy ptáků vidět docela zblízka. "Je to takový malý vklad do generace dospívajících dětí. Smyslem našich programů je seznámit děti se zajímavými přírodními lokalitami v Evropě. A protože ptáci neznají hranic, chceme se s nimi na chvíli podívat na svět očima ornitologa a pochopit jak v rytmu ročních období přelétají ptáci celé světadíly a zase se vracejí zpět". Vysvětluje vedoucí projektu Veronika Voldřichová, a pokračuje. "Během ornitologických programů mají účastníci možnost lépe poznat širší souvislosti a pravidla, které v přírodě existují". Poděkování patří všem členům realizačního týmu Ornity a Městské části Praha 7, která přispěla na akci nemalý finanční obnos.

Článek připravili Veronika Voldřichová a Tomáš Komrska.

Fotogalerie Vojty Mužíka

Fotogalerie Lukáše Majera

V detailu článku najdete 62 druhů ptáků, kteří byli pozorováni na Nezideru v průběhu expedice.
více informací ...


Orientační běh opět naplno
27.4.2009 korunka@news ÚSPĚCHY DĚTÍ
Dne 22. dubna se konal další ročník celopražského orientačního běhu pod záštitou Asociace školních sporotvních klubů a DDM Praha 6. Ze 170 běžců závodilo 17 za naši školu.

Umístění v jednotlivcích mladších žáků: 1. místo Franta Komers, 6. místo Mirek Rambousek, 7. místo Ondra Bařina.

Ve starších žácích: 2 místo Jan Komers, 4 místo. Lukáš Majer.

V CELKOVÉM UMÍSTĚNÍ NAŠE ŠKOLA ZÍSKALA ZA STARŠÍ ŽÁKY 1. MÍSTO, MLADŠÍ ŽÁCI 2. MÍSTO. DĚKUJEME ZA SKVĚLÉ UMÍSTĚNÍ A REPREZENTACI ŠKOLY.

Připravil a vyfotil Jaroslav Měrka

FotogalerieStarší články